půdní vestavby - půdní vestavba 6 BJ (komplexní rekonstrukce domu)
půdní vestavba 6 BJ

Fotogalerie

Ostatní informace

Dvojdům spolu s vnitroblokem vlastnila známá pražská rodina proslavená výrobou výtečných uzenin. Odtud pochází na průčelí dodnes zachovaný nápis "U Hulatů". V éře socialismu výrobna s prodejnou zachována, avšak bez jakékoliv investice. Po roce 1989 vráceno v restituci. Rekonstrukce provozu dle soudobých hygienických předpisů z ekonomického i provozního hlediska vyloučena.
Činžovní domy zrekonstruovány. V přízemí 3 obchody, v patrech byty, na půdě celkem 5 nových mezonetových bytů, 2 nové panoramatické výtahy s výhledem do dvora. Půdní byty s velkými terasami orientovanými do klidného vnitrobloku.
 Ve dvoře 9 bytových jednotek,  1 nebytový prostor a 50 garážových stání  z části na zakladačích. Střechy a terasy původně navržené s masivním ozeleněním, z finančních důvodů pouze v kačírku. Veškeré hmoty vnitrobloku byly respektovány, minimum bourání i přístaveb. Záměrem investora bylo nabídnout nadstandardní alternativní bydlení v klidové zóně vnitrobloku s maximem zeleně na terasách a ozeleněných střechách.

 

zpět na sekci:
půdní vestavby

Ateliér Ultra
Ing. arch. Luboš Sejkora
Novoškolská 2
190 00 Praha 9
  tel.: +420 283 892 912
  tel.: +420 604 236 211
info@atelierultra.cz